Anasayfa İletişim Facebook Twitter LinkedIn
Prof. Dr. Bengi Seme...
 
Prof. Dr. Bengi Semerci “Etkili Anne –Babalık” hakkında konuşacak
Prof. Dr. Bengi Semerci “Etkili Anne –Babalık” hakkında konuşacak

Ailemiz Dergisi 1. Yılını Limasol Bankası yan kuruluşu olan; Limasol Sosyal Sorumluluk katkılarıyla hazırlanan Prof. Dr. Bengi Semerci’nin ‘Etkili Anne – Babalık konferansı’ ile kutluyor.

Ülkemizde ebeveyn - çocuk etkileşime odaklanan ve aylık yayınlanıp ücretsiz dağıtılan tek dergi olan ‘AİLEMİZ Dergisi’ 1. Yaş gününü Limasol Sosyal Sorumluluk katkıları ile  Türkiye’nin ünlü profesör ve doktor ünvanı bulunan Türk psikiyatrist, hekim, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Bengi Semerci’nin ‘Etkili Anne Babalık’ konferansı ile kutluyor.

Konferans 29 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 18:00’de Devlet AKM Konferans Salonu Lefkoşa’da ücretsiz olarak halka açık gerçekeleşecektir.
 

Prof. Dr. Bengi Semerci’ kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Tıp Faku¨ltesinden mezun oldu. Zorunlu hizmetin ardından erişkin psikiyatrisi uzmanlığı eğitimi aldı. Erişkin Psikiyatrisi uzmanlığının ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Faku¨ltesinde Çocuk ve Ergen ruh sağlığı uzmanlık eğitimine başladı. İkinci uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesinde öğretim u¨yesi olarak çalışmaya devam etti. 1999 yılında doçent, 2004 yılında profesör oldu. Prof. Dr. Bengi Semerci 2000 yılında Ankara’dan ayrılarak, çalışmalarına İstanbul’da devam etti.

Serbest hekimliğin yanı sıra, 2002-2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Faku¨ltesinde lisans, 2007-2008 öğretim yılında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölu¨mu¨nde yu¨ksek lisans dersleri verdi. Halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Faku¨ltesinde ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölu¨mu¨nde ders vererek öğretim u¨yeliğine devem etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra serbest hekimlik, aile ve kurumeğitimleri, kurumsal danışmanlık da yapan Dr. Semerci 2007 yılından itibaren çalışmalarını Bengi Semerci Enstitu¨su¨’nde su¨rdu¨rmektedir.