Anasayfa İletişim Facebook Twitter LinkedIn
Hatice TEZCAN (Çocuk...
 
Hatice TEZCAN (Çocuk Tiyatrosu Uzmanı)

 
Hatice Tezcan
Ünvanınız?

Çocuk oyunu uzmanı/yönetmen.


Proje ile ilişkiniz? 

LSS, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nun çocuklar için sahnelenmiş çocuk oyununa destek olmuştur. Böylece LSS'nin katkılarıyla “İki Bavul Dolusu” oyun  yüzlerce çocukla buluşmuştur. Yaptığımız anlaşma gereğince bu yıl da oyunumuz sahnelenmeye devam edecektir.

 
Proje hakkındaki düşünceniz?

Sosyal sorumluluk projesinin bir ayağında olmak tüm derdi çocuklara ve onların geleceğine dokunmak ve iz bırakmak olan bir grup gönüllünün yanında olmak son derece tatminkar bir deneyim oldu. Geçen yıl yoksun kalmış bölge ilkokullarında gerçekleştirdiğimiz “yaratıcı okuma”  ve drama çalışmalarında gördük ki çocukların hayal gücünün sınırı yok ve onlarla birlikte çocukluğumuza dönmek paha biçilmezdi. Ayşen Dağlı'nın çocuk kitabı Süslü'den yola çıkarak okuduğumuzu anlama oynama ve yorumlama çalışmaları yaptık. İpek Halim'in bu çalışmalarda bizlerle olması enerjimize enerji kattı. Her çalışmanın kayıt altında tutulması ise iyi bir arşiv ve geçmişe ışık tutması açısında çok iyi bir kaynak oldu.

 
Projenin size, çocuklara ve topluma katkısı olduğunu düşünüyorsanız nedir bu katkılar?

Limasol Sosyal Sorumluluğun sloganı olan 'kökler ve kanatlar' benim çok değer verdiğim bir yaklaşım oldu. Çocukların ayakta sağlam durabilecekleri kökleri olduğunu hatırlatıp uçabilecekleri kanatlar vermek. İşte bütün amacımız bu. Umarım bu kurumsal sosyal sorumluluk projesi örnek olur ve imkanı olan herkes taşın altına elini koyar. Birlikte çok daha yükseğe uçabilmek dileğiyle her oyunda tekrarladığımız gibi "Limasol Sosyal Sorumluluğa katkılarından dolayı teşekkür ederiz".