Anasayfa İletişim Facebook Twitter LinkedIn
Özgür BOZTAŞ (Psikol...
 
Özgür BOZTAŞ (Psikolojik Danışman)

 

 
Özgür Boztaş
Ünvanınız ?
Psikolojik Danışman
 ( Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı – Psikolojik Danışma, Rehberlik ve Araştırma Şubesi )


Projeyle olan ilişkiniz ?
Fikir paylaşımı, bol bol alkış, birazcık da etkinliklere katılım.


Proje hakkındaki düşünceniz ?
Tüm yöneticilerin ve ekip üyelerinin “bu işler böyle yapılır! “ dedirtecek bir çalışma anlayışı var.  Sorumluluk,  saygınlık ve samimiyet… Gelecek zaman kipinde dünyamız olarak adlandırabileceğimiz çocuklara yönelik katkıların; birer iyilik olmanın ötesinde, bugünün sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız.


Projenin size, çocuklara ve topluma katkısı olduğunu düşünüyorsanız; bu katkılar nelerdir?

Birçok öğrenci;  profesyonel sanatçıların yer aldığı etkinliklerle ilk kez bu proje sayesinde tanışmış oldular.  Kendilerini daha değerli ve üretken  hissettiler.  Haftanın beş günü gittikleri ve sıradanlaşan sınıflarının farklı dünyalara ev sahipliği yapabileceğini  gördüler.  Okul hayatına dair algıların ve anlamlandırmaların daha olumlu seyredeceği kuşkusuz. Aynı zamanda sınıf öğretmenleri de, sınıf içine taşınabilecek  farklı etkinlik örneklerini izlemiş oldular.
Sosyal sorumluluk çalışmalarının;  özen, emek ve süreklilik sayesinde başarıya ulaşabileceği hususlarında topluma önemli mesajlar verildiğini düşünüyorum.  Ayrıca projeler süresince kişilerden çok faaliyetlerin ön plana çıkarılması ve kurumsal bir yapının tercih edilmesi takdire değer bir yaklaşımdır.
Nitelikli ve özverili insanlarla tanışmış olmanın  benim için önemli bir kazanç olduğunu düşünüyorum.  Daha iyisiyle devamının  gelmesini diliyorum.