Anasayfa İletişim Facebook Twitter LinkedIn
Kasım 2015 Etkinlikl...
 
Kasım 2015 Etkinliklerimiz
 

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu Çocuklar İçin Çalışmaya Devam Ediyor

Limasol Sosyal Sorumluluk Kurumu çocukların öz güvenlerini kuvvetlendirmek ve dil becerilerini geliştirmek üzere başlattığı “Bir Dünya Daha Var, Gördüklerinden Başka” projesinde üç yılını tamamlamış bulunuyor. Birçok farklı çalışmaların gerçekleştirildiği ve sanatçıların gönüllü  olarak destek verdiği bu çalışmanın bir parçası olan müzik eğitimi de yoğun bir şekilde devam etmektedir. ESK, Esentepe, Karaoğlanoğu  ve 23 Nisan İlkokullarında gerçekleştirilen çalışmaların ardından bu kez de   Levent İlkokulunda “yaratıcı” müzik çalışması yapılmıştır.

260 öğrenci ve sınıf öğretmenlerinin katıldığı çalışma 19 Kasım günü Levent İlkokulunda gerçekleştirildi. Ammar Dadizadeh’in uyguladığı çalışmada çocuklara piyano ve keman çalındı. Müziğin duygu ve düşüncelerimizi  yansıtabileceği konusunda bilgiler aktarıldı. Taklit ve yaratma konusu ele alındı ve çocukların da katılımı ile farklı parçalar çalındı.

Etkinlik boyunca, klasik müzik tanıtıldı ve farklı enstrümanların nasıl farklı duyguları yansıtabileceği konularında atölye çalışmaları yapıldı. Çalışmanın sonunda tüm çocuklara zeka geliştirici oyuncaklar verildi.

Limasol Türk Koopertif Bankası’nın bir yan kuruluşu olan LSS, farklı ilkokullarda müzik, okuma, drama, şiir, yoga , resim gibi alanlarda yaratıcı çalışmalarını yürütmeye  devam edeceğini belirtti.  Limasol Sosyal Sorumluluk  Kurumu, Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler de çalışmaları yakından takip ettiğini, öğretmenler ve okul müdürlerinden olumlu tepkiler aldıklarını ve  bu anlamda eğitime koymuş oldukları katkıdan dolayı da büyük bir mutluluk duyduklarını ekledi.